تاریخ امروز:8 مرداد 1400

دستگیری عامل تهدید به قتل بانوان در فضای مجازی

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران گفت: در پی مراجعه چند تن از شهروندان خانم به پلیس فتا شهرستان آمل مبنی بر مزاحمت در شبکه‌های اجتماعی و تهدید به‌ قتل، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکیان موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

او افزود:با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته مشخص شد متهم ارتباط دوستی با شاکیان داشته و با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام با اکانت مختلف اقدام به تهدید به‌ قتل شاکیان و خانواده‌های وی بصورت لایو با سلاح گرم کرده بود که با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

سرهنگ خورشاد گفت: در بازرسی به عمل آمده از خانه متهم یک قبضه سلاح گرم پنج تیر با مقادیری قابل توجه فشنگ کشف و ضبط شده است.

او افزود: متهمان پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشتند که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی معترف شدند و انگیزه شان را اخاذی اعلام کردند.

رئیس پلیس فتا مازندران به هموطنان توصیه کرد: در صورتی که با مواردی همچون موضوع این پرونده مواجه شدید به‌هیچ‌وجه به درخواست‌ها و تهدیدات شخصی که اقدام به اخاذی می‌کند، توجه نکرده و به سرعت موضوع را به کارشناسان پلیس فتا اطلاع دهید.

او با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی محل امنی برای نگهداری تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد نیست، از شهروندان خواست: از بارگذاری عکس‌های شخصی و خانوادگی به عنوان عکس پروفایل در حساب‌های کاربری و اشتراک گذاری در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی جدا خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا مازندران با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده نموده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است