تاریخ امروز:1400-09-17

رغبت پایین جوانان برای دریافت واکسن

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، مصطفی جوانیان از آغاز تزریق دز یادآور به کادر بهداشت و درمان بابل خبر داد و اظهار کرد: یکی از بهترین راه‌های کنترل و مهار این پاندمی و یا از بین بردن آن، واکسیناسیون است.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون زمانی موثر خواهد بود که تمام کسانی که واجدان شرایط هستند، واکسن را دریافت کنند، گفت: وقتی واکسن را دریافت می‌کنید در درجه اول برای سلامتی خودتان و در مرحله بعد برای سلامت جامعه است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: تاکنون ۵۳۴ هزار و ۱۶۰ دوز واکسن کرونا در این شهرستان به جمعیت گروه هدف تزریق شده است.

جوانیان گفت: در مجموع تاکنون ۲۰۰ هزار و ۲۲۹ نفر از جمعیت هدف شهرستان هر دو دز و ۳۵۳ هزار و ۹۳۱ نفر هم دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با اعلام این که روزانه بین ۶ تا ۱۰ هزار دز واکسن در چهار مرکز تجمیعی و ۴۰ مرکز و خانه بهداشت شهرستان تزریق می‌شود، گفت: تزریق دز یادآور واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان شاغل در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل هم شروع شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه سطح ایمنی در برخی از افراد پس از گذشت ۶ ماه از تزریق دوز دوم واکسن کرونا ممکن است پایین بیاید و نیازمند دز یادآور باشد، اظهار کرد: دز یادآور برای کسانی است که در معرض خطر هستند و در کشور ما هم این توصیه فعلا با توجه به اعلام کشوری برای کادر بهداشت و درمان است.

جوانیان از کادر درمان شهرستان که بیش از ۶ ماه از دریافت دز دوم واکسن‌شان گذشته خواست تا با مراجعه به مراکز تجمعیی واکسیناسیون نسبت به تزریق واکسن یادآور اقدام کنند.

*رغبت انجام واکسیناسیون در افراد بین ۴۰ ـ ۲۵ سال پایین است

وی با بیان اینکه واکسیناسیون باعث می‌شود ایمنی در سطح وسیع اتفاق بیفتد و نهایتاً بیماری کنترل شود، افزود: رغبت انجام واکسیناسیون در افراد بین ۴۰ ـ ۲۵ سال پایین است چون فکر می‌کنند از سلامت کامل برخوردار هستند و در صورت ابتلا به بیماری مشکلی برای‌شان به وجود نمی‌آید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: سوش‌های جدیدی از این بیماری می‌تواند افراد جوان‌تر را درگیر کند، همانطوری که در بیشتر پیک‌ها به ویژه پیک پنجم، مرگ‌ومیر در این سن هم داشتیم.

جوانیان افزود: این افراد حتماً نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند، در درجه نخست برای سلامت خودشان و درجه بعد برای اینکه جامعه به هدف نهایی که ریشه‌کنی این بیماری است دست پیدا کند.

وی با تشکر از کسانی که دو دز واکسن را دریافت کردند به آنها توصیه کرد که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و ماسک بزنند.

متخصص عفونی دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار کم شده است و این می‌تواند هشدار برای موج ششم باشد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است