تاریخ امروز:1401-05-17

دستگیری هکر‌های حرفه ای اینستاگرام

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،سرهنگ رضوانی فرمانده انتظامی آمل گفت: در پی شکایت دو نفر از شهروندان آملی مبنی بر هک اکانت پیج اینستاگرام و کلاهبرداری از دنبال کننده‌های آنان تحت عنوان نیاز مالی، موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان آمل قرارگرفت.

او گفت: در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد فردی ناشناس با هک نام کاربری اینستاگرام شکات با آی دی‌های مختلف و با ارسال پیامی مبنی بر درخواست وجه از ۱۲ نفر از این افراد، مبلغ تقریبی ۳ میلیارد ریال کلاهبرداری کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل گفت: این افراد پس از دریافت وجه، اقدام به خرید سکه و طلا می‌کردند که با اقدامات فنی پلیس، متهمان شناسایی و با اخذ نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان در استان البرز دستگیر شدند.

سرهنگ رضوانی گفت: متهمان با توجه به شواهد و قرائن موجود در پرونده، ضمن اقرار به بزه انتسابی در اظهارات خود عنوان داشته اند، هک اکانت اینستاگرام و تقاضای وجه از شکات را با همدستی یکی از دوستان خود که هم اکنون در زندان حضور دارد، انجام داده اند.

او با اشاره اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قضائی مناسب روانه زندان آمل شدند، گفت: در بازرسی از مخفیگاه متمهان، ۴ دستگاه گوشی تلفن همراه، ۴ عدد سیم کارت و ۴ عدد کارت عابر بانک نیزکشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل با اشاره به شیوه و شگرد متهمان در هک اکانت‌های اینستاگرام افراد هدف و ارسال پیام نیاز مالی به دنبال کنندگان صفحه‌ها و کلاهبرداری از آنان به شهروندان توصیه کرد: در صورت دریافت چنین درخواست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، می‌توان با یک تماس تلفنی با شخص ادمین و گرداننده کانال یا صفحات شخصی از صحت درخواست مطرح شده اطمینان پیدا کرد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است